NYBERG ANSVARLIG REDAKTØR Kirsti Knudsen kirsti.knudsen@fagbladet.no Telefon 908 95 206 REDAKSJONSSJEF Åslaug Rygg aaslaug.rygg@fagbladet.no Telefon 905 49 278 NETTREDAKTØR Knut Andreas Nygaard knut.nygaard@fagbladet.no Telefon 911 58 222 JOURNALISTER Titti Brun titti.brun@fagbladet.no Telefon 906 92 750 Per Flakstad per.flakstad@fagbladet.no Telefon 907 78 397 Kathrine Geard kathrine.geard@fagbladet.no Telefon 906 17 786 Simen Aker Grimsrud simen.aker.grimsrud@fagbladet.no Telefon 477 01 635 Sidsel Hjelme sidsel.hjelme@fagbladet.no Telefon 951 09 839 Ingeborg Vigerust Rangul ingeborg.rangul@fagbladet.no Telefon 977 87 474 Karin E. Svendsen karin.svendsen@fagbladet.no Telefon 991 54 314 Ola Tømmerås ola.tommeras@fagbladet.no Telefon 909 20 302 Vegard Velle vegard.velle@fagbladet.no Telefon 932 56 832 TYPOGRAFER Vidar Eriksen vidar.eriksen@fagbladet.no Telefon 476 83 258 Knut Erik Hermansen knut.hermansen@fagbladet.no Telefon 476 83 122 ANNONSER Salgsfabrikken v/Frode Frantzen Telefon 907 39 687 Materiell sendes: materiell@salgsfabrikken.no TRYKKERIKONTAKT Aktietrykkeriet AS Vaskehjelp for menn? Starten av dette året har vært Hva skjer om du spurte en viktig å følge opp. Hva tror du heftig for tenkende kvinner sånn kar om han har vaskede andre gutta i lunsjen og på med vaskehjelp. hjelp eller om han bruker mye lederseminarer ville tro hvis jeg Selv om kvinner i større grad tid på renholdet hjemme? ikke visste noen ting om enn menn er kjent for å kunne – Hæh! Hvordan i huleste forskjellen på en kompakt gjøre flere ting samtidig, så er skulle jeg ha tid til noe sånt! krank og en vanlig krank på det visst ikke så lett å tenke – Tror du at merket i Birken sykkelen. Eller hvis jeg ikke mens de svinger mopp og og en sykkeltur fra Trondheim ante når jeg skulle bruke LF6 støvklut. til Oslo liksom gjør seg selv, og når LF8 var riktig under Da er det heldigvis (for dem) hva? Er du klar over hvor skiene, og ikke engang visste hjelp å få. mange treningstimer og hardt den optimale temperaturen på Men til hvilken pris? Og da arbeid som ligger bak? jernet som jevner ut glideren. snakker jeg ikke om penger, – Og når jeg ikke trener, så Det skulle tatt seg ut. Jeg ville men omdømme. må jeg jo restituere, ikke sant. jo ha vært helt utenfor! Da er det mye lettere å være Kan ikke drive å støvsuge og – Men du er ikke redd for mann, og gjerne en i ledende pusse vinduer eller noe sånt omdømmet ditt når du er så stilling – med gordon setter, da. Det ville jo ødelegge fraværende hjemme? kone og barn i et representativt effekten. Skjønner du? – Selvsagt ikke! Herregud, hus. Kort sagt full pakke på – Dessuten har jeg en jeg er jo Mann! hjemmebane. krevende jobb, og da er det Per Flakstad Fagbladet 2/2016 < 65 fbaargang2016 fbseksjonKIR