| 2016 | 9 | FAGBLADET ~ 81 ERIKSENS SKRÅBLIKK Fagbladet Det kan være fort gjort å gå seg bort. Vi gjør vel det noen ganger i livet – både i hodet og i mer fysisk forstand. Så det gjelder å passe på, både i skogen, i korridorene og i tankene. Men kanskje ikke alltid. Jeg kommer til det... Da jeg var nyansatt i NRK på Marienlyst, fikk jeg det for meg at jeg skulle ta meg fra det forholdsvis nye nyhetshuset og helt ned til radioresepsjonen (ikke programmet, for det har ikke minibank). Jeg var helt alene i alle korridorene, og selvsagt klarte jeg å gå meg bort. Det er ikke så lett å orientere seg når du befinner deg i første etasje, tar heisen ned et par etasjer ned, for så å befinne deg i fjerde! Men jeg fant fram. Og tilbake igjen. Da var jeg stolt, selv om det tok tre kvarter. Det er en stund siden. Men nylig var jeg i det britiske parlamentet, og der er det også lett å gå seg bort. Vi var i Overhuset, House of Lords, og dagen skulle avsluttes med litt å drikke på lordenes terrassebar, med utsikt over Themsen. De lever et dannet liv, de britiske lordene. «Hold dere tett sammen, for her er det lett å gå seg bort,» sa baron Whitty of Camberwell, og så la han til: «Hvis noen skulle miste gruppen, så spør noen om hjelp og si dere skal til The Lords Bar.» Det var da en i følget utbrøt: «Nå må jeg bare få lov å gå meg bort, for det der kommer jeg aldri noen gang til å få anledning til å si igjen!» PER FLAKSTAD KONTROLLERT OPPLAG 1. HALVÅR 2015: 342.687 ANSVARLIG REDAKTØR Kirsti Knudsen kirsti.knudsen@fagbladet.no Telefon 908 95 206 REDAKSJONSSJEF Åslaug Rygg aaslaug.rygg@fagbladet.no Telefon 905 49 278 NETTREDAKTØR Knut Andreas Nygaard knut.nygaard@fagbladet.no Telefon 911 58 222 JOURNALISTER Titti Brun titti.brun@fagbladet.no Telefon 906 92 750 Per Flakstad per.flakstad@fagbladet.no Telefon 907 78 397 Kathrine Geard kathrine.geard@fagbladet.no Telefon 906 17 786 Simen Aker Grimsrud simen.grimsrud@fagbladet.no Telefon 926 89 168 Sidsel Hjelme sidsel.hjelme@fagbladet.no Telefon 951 09 839 Ingeborg Vigerust Rangul ingeborg.rangul@fagbladet.no Telefon 977 87 474 Karin E. Svendsen karin.svendsen@fagbladet.no Telefon 991 54 314 Ola Tømmerås ola.tommeras@fagbladet.no Telefon 909 20 302 Vegard Velle vegard.velle@fagbladet.no Telefon 932 56 832 TYPOGRAFER Vidar Eriksen vidar.eriksen@fagbladet.no Telefon 476 83 258 Knut Erik Hermansen knut.hermansen@fagbladet.no Telefon 476 83 122 ANNONSER Salgsfabrikken v/Frode Frantzen Telefon 907 39 687 materiell@salgsfabrikken.no TRYKKERI Ålgård Offset AS Om å gå seg bort fbaargang2016 fbseksjonFEL