| 2017 | 7 | FAGBLADET ~ 81 *LO-leder Hans-Christian Gabrielsen reiser land og strand for å få sine medlemmer til å bruke stemmeretten, i håp om en ny regjering etter valget. For noen måneder siden svarte ni av ti LO-medlemmer at de hadde tenkt å bruke stemmeretten. LO har over 900.000 medlemmer. Hvis ni av ti LO-medlemmer bruker stemmeretten, utgjør det en firedel av alle som har stemmerett. – Våre medlemmer kan avgjøre valget. Hvis LOs medlemmer vil ha en ny kurs for landet, så blir det en ny kurs for Norge etter 11. september, sier LO-lederen. – Vårt ønske er å bidra til en høy valgdeltakelse. Hvis vi oppnår det, vil LO-kongressen oppnå akkurat det kongressen vil ha. En ny kurs for Norge med et godt og trygt arbeidsliv, legger han til. – LO-MEDLEMMENE KAN AVGJØRE VALGET LO-leder Hans-Christian Gabrielsen vil ha en ny regjering med en ny retning. FOTO: HELGE RØNNING BIRKELUND FOTO: ROY ERVIN SOLSTAD FOTO: LEIF MARTIN KIRKNES #FORSKJELLPÅFOLK / VALG 2017 Fagbladet KONTROLLERT OPPLAG 1. HALVÅR 2016: 352.113 ANSVARLIG REDAKTØR Hege Breen Bakken hege.bakken@fagbladet.no Telefon 906 58 650 REDAKSJONSSJEF Åslaug Rygg aaslaug.rygg@fagbladet.no Telefon 905 49 278 NETTREDAKTØR Knut Andreas Nygaard knut.nygaard@fagbladet.no Telefon 911 58 222 JOURNALISTER Titti Brun titti.brun@fagbladet.no Telefon 906 92 750 Per Flakstad per.flakstad@fagbladet.no Telefon 907 78 397 Kathrine Geard kathrine.geard@fagbladet.no Telefon 906 17 786 Simen Aker Grimsrud simen.grimsrud@fagbladet.no Telefon 926 89 168 Sidsel Hjelme sidsel.hjelme@fagbladet.no Telefon 951 09 839 Ingeborg Vigerust Rangul ingeborg.rangul@fagbladet.no Telefon 977 87 474 Karin E. Svendsen karin.svendsen@fagbladet.no Telefon 991 54 314 Ola Tømmerås ola.tommeras@fagbladet.no Telefon 909 20 302 Vegard Velle Permisjon Øystein Windstad oystein.windstad@fagbladet.no Telefon 996 97 830 TYPOGRAFER Vidar Eriksen vidar.eriksen@fagbladet.no Telefon 476 83 258 Knut Erik Hermansen knut.hermansen@fagbladet.no Telefon 476 83 122 ANNONSER Salgsfabrikken v/Frode Frantzen Telefon 907 39 687 materiell@salgsfabrikken.no TRYKKERI Ålgård Offset AS MOT SOSIAL DUMPING *Partiet Rødt vil straffe arbeidsgivere som spekulerer i sosial dumping. Hvis Bjørnar Moxnes kommer inn på Stortinget, vil første krav være lovforbud mot bemanningsbyråer for å bekjempe sosial dumping. Deretter vil han kreve folkeavstemning om EØS-avtalen. BRUKER STEMMEN *– Alle kan bidra til at vi får en ny regjering etter valget, sier musikeren og LO-medlem Tove Bøygard. – Hjertet mitt ligger hos fagbevegelsen og Arbeiderpartiet, men jeg syns alle partiene på venstresiden kunne fått valgkampstøtte fra LO. Også Rødt, sier hun. fbaargang2017 fbseksjonFEL